Stránka kurzu: Porovnání verzí

Z MoodleDocs
Přejít na:navigace, hledání
m (Stránka Kurz přemístěna na stránku Stránka kurzu)
m (drobné jazykové úpravy →‎Jak se s kurzem pracuje)
Řádek 10: Řádek 10:
==Jak se s kurzem pracuje==
==Jak se s kurzem pracuje==


Učitel či osoba zodpovědná za přípravu obsahu online kurzu v Moodlu připravuje pro žáky/studenty seznam studijních materiálů a činností, jimiž studenti v online kurzu procházejí a pomocí nichž se učí. [[Studijní materiály]] mohou být textové (např. webová stránka, dokument ve Wordu, prezentace v Powerpointu) i multimediální (např. zvuková nahrávka, video) i interaktivní (např. flashová aplikace nebo Java aplet).  
Učitel či osoba zodpovědná za přípravu obsahu kurzu v Moodlu připravuje pro žáky/studenty seznam studijních materiálů a činností, jimiž studenti v kurzu procházejí a jejichž pomocí se učí. [[Studijní materiály]] mohou být textové (např. webová stránka, dokument ve Wordu, prezentace v Powerpointu) i multimediální (např. zvuková nahrávka, video) i interaktivní (např. flashová aplikace nebo Java aplet).  


Moodle klade důraz zejména na [[Moduly činností|činnosti]], jimiž studenti v online kurzu procházejí. Tyto činnosti mohou být velice různorodé a tvoří stěžejní část výuky podporované Moodlem - studijní materiály jsou přitom nezbytnou, ale nikoliv dominantní součástí kvalitních Moodle kurzů. Moodle byl vyvinut jako softwarový nástroj podporující takové typy činností, při nichž si jedinec aktivně buduje své poznání v interakci s ostatními uživateli - online spolužáky.
Moodle klade důraz zejména na [[Moduly činností|činnosti]], jimiž studenti v online kurzu procházejí. Tyto činnosti mohou být velice různorodé a tvoří stěžejní část výuky podporované Moodlem - studijní materiály jsou přitom nezbytnou, ale nikoliv dominantní součástí kvalitních kurzů. Moodle byl vyvinut jako softwarový nástroj podporující takové typy činností, při nichž si jedinec aktivně buduje své poznání v interakci s ostatními uživateli - online spolužáky.

Verze z 17. 1. 2008, 23:48


Chyba při vytváření náhledu: Náhled nelze uložit na dané místo.

Tato stránka je neúplná. Můžete pomoci tím, že ji doplníte.


Jak vypadá kurz v Moodlu

Obrazovka kurzu se standardně dělí na pravý a levý postranní sloupec, v nichž jsou umístěny tzv. bloky (v podstatě různé nabídky či přehledy) a na prostřední sloupec s vlastním obsahem kurzu. Obsah kurzu se může dělit do tzv. oddílů. Uspořádání a význam oddílů je ovlivněn zejména tzv. uspořádáním kurzu, např. tematickým (každá sekce odpovídá jednomu tématu) či týdenním (každá sekce odpovídá jednomu týdnu).

Chyba při vytváření náhledu: Náhled nelze uložit na dané místo.

Jak se s kurzem pracuje

Učitel či osoba zodpovědná za přípravu obsahu kurzu v Moodlu připravuje pro žáky/studenty seznam studijních materiálů a činností, jimiž studenti v kurzu procházejí a jejichž pomocí se učí. Studijní materiály mohou být textové (např. webová stránka, dokument ve Wordu, prezentace v Powerpointu) i multimediální (např. zvuková nahrávka, video) i interaktivní (např. flashová aplikace nebo Java aplet).

Moodle klade důraz zejména na činnosti, jimiž studenti v online kurzu procházejí. Tyto činnosti mohou být velice různorodé a tvoří stěžejní část výuky podporované Moodlem - studijní materiály jsou přitom nezbytnou, ale nikoliv dominantní součástí kvalitních kurzů. Moodle byl vyvinut jako softwarový nástroj podporující takové typy činností, při nichž si jedinec aktivně buduje své poznání v interakci s ostatními uživateli - online spolužáky.