Ero sivun ”Moodlen etusivu” versioiden välillä
MoodleDocsista
pEi muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 13: | Rivi 13: | ||
|- | |- | ||
|[[Opettajien kokemuksia]] | |[[Opettajien kokemuksia]] | ||
|- | |||
|[[Huomioitavaa opetettaessa Moodlessa]] | |||
|- | |- | ||
|[[Sopimusasiat ja tekijänoikeudet]] | |[[Sopimusasiat ja tekijänoikeudet]] | ||
Rivi 21: | Rivi 21: | ||
|- | |- | ||
|[[Monikieliset kurssisisällöt]] | |[[Monikieliset kurssisisällöt]] | ||
|- | |- | ||
|[[Suositeltavat selaimet]] | |[[Suositeltavat selaimet]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kurssiesimerkkejä]] | |[[Kurssiesimerkkejä]] | ||
|- | |||
|[[Kurssialueen rakenne, navigointi ja hallinnointi]] | |||
|- | |- | ||
|[[Taustaa Moodlesta]] | |[[Taustaa Moodlesta]] | ||
Rivi 40: | Rivi 39: | ||
|- | |- | ||
|[[Tekstin kopiointi MS Wordista Moodleen]] | |[[Tekstin kopiointi MS Wordista Moodleen]] | ||
|- | |- | ||
|[[Videoituja ohjeita Moodlesta]] | |[[Videoituja ohjeita Moodlesta]] | ||
|} | |} |
Versio 6. helmikuuta 2014 kello 12.26
Moodlen etusuvu voi näyttää esimerkiksi tällaiselta (Helsingin yliopiston Moodlen etusivu):
Voit halutessasi myös katsoa videon Moodlen käyttöliittymästä ja kurssialueen keskeisistä asetuksista (versio 1.9 mukainen ulkoasu). Video on muutaman vuoden vanha, mutta perustoiminnot ovat säilyneet ennallaan:
Moodlen käyttöliittymä ja kurssialueen asetukset -video