A richtext HTML-szerkesztő használata

Innen: MoodleDocs

Elérhetőség: htmleditor { print_string("htmleditordisabledadmin"); } else if (!$USER->htmleditor) { print_string("htmleditordisabled"); } else if (!can_use_richtext_editor() { print_string("htmleditordisabledbrowser"); } else { print_string("htmleditoravailable"); } ?>

A richtext formájú HTML-szerkesztő olyan weboldalba beágyazott szövegszerkesztői felület, amely lehetővé teszi az adott szöveg intuitív módon való szerkesztését, eredményként pedig szokásos HTML-kódot ad vissza. A szöveg formázása mellett ez a szerkesztő egy sor egyéb, hasznos jellemzővel rendelkezik.

Szöveg beszúrása más alkalmazásokból

Egyéb Windows-alkalmazásokból, például Microsoft Wordből szúrhat be szöveget közvetlenül ebbe a szerkesztőbe, miközben annak a formázása megőrződik. Ehhez mindössze a webböngésző szokásos kivágási és beillesztési menüpontjait (vagy a Control-C és Control-V) billentyűkombinációkat kell használnia.

Képek beszúrása

Ha olyan képekkel rendelkezik, amelyek már valamely honlapon elérhetők, ezeket az "Kép beszúrása" gombbal beillesztheti.

Táblázat beszúrása

A szöveg elrendezéséhez használhatja az eszköztáron lévő "Táblázatok beszúrása" gombot.

Hivatkozások beszúrása

Új ugrópont létrehozásához először írja be a hivatkozáshoz szánt szöveget. Utána jelölje ki és kattintson az eszköztáron lévő Ugrópont gombra. Gépelje be a hivatkozás URL-jét, és kész!

Emotikonok beszúrása

Ezeknek a kis ikonoknak a szövegbe való beillesztéséhez kattintson az eszköztáron lévő, emotikont jelölő ikonra. A felbukkanó párbeszédablakból választhat az alábbi emotikonok közül. (Másik megoldásként egyszerűen beírhatja a megfelelő kódot (idézőjelek nélkül) a szövegbe, amely később, a szöveg megjelenítésekor átalakítva jelenik majd meg).

mosoly ":-)"
vigyor ":-D"
kacsintás ";-)"
vegyes ":-/"
töprengés "V-."
nyelvnyújtás ":-P"
klassz "B-)"
rendben "^-)"
tágra nyílt szemek "8-)"
meglepődés "8-o"
szomorúság ":-("
félénkség "8-."
elpirulás ":-I"
bohóc ":o)"
fekete szem "
düh "8-["
halott "xx-P"
álmos -.'
gonosz "}-]"



Vissza