Banka úloh

Z MoodleDocs
Verze z 4. 6. 2008, 11:40, kterou vytvořil David Mudrak (diskuse | příspěvky) (Interwiki na anglickou verzi)
Přejít na:navigace, hledání


Moodle1.6Od Moodle 1.6 byl přepracován styl Modulu Testy a úlohy se začaly ukládat do Banky úloh, která patří k danému kurzu. Pomocí této banky mohl učitel vytvářet, upravovat a prohlížet úlohy. Úlohy mohou být rovněž v některých případech exportovány do modulu Lesson. Učitel vstupuje do Banky úloh buď přes odkaz Úlohy v bloku Správa nebo po vytvoření testu. Soubor:Question Icon Administration Block.JPG

Úvodní menu Banky otázek umožňuje učiteli jednoduchý přístup k vytvořeným úlohám, kategoriím a možnostem Importu a Exportu. Soubor:Question bank tabs.gif

Výběr kategorie

Úlohy jsou organizovány do kategorií. Každý kurz obsahuje zpočátku úvodní kategorii úloh nazvanou "Výchozí". Je vhodné, vytvářet více kategorií, smysluplně je pojmenovávat, sdružovat podobné typy úloh a vytvářet hiearchickou strukturu. Toto rozřazení do kategorií může pomoci, pokud učitel chce sdílet úlohy v ostatních svých kurzech nebo umožnit ostatním učitelům též využívat jeho práci. Postup pro vytvoření nové Kategorie úloh zde.

Kategorie jsou od Moodle 1.9 sdílené v kontextu

Moodle1.9 Od Moodle 1.9 je pro každý 'kontext', kde jsou vytvářeny úlohy, oddělený strom kategorií úloh, ve kterém se úlohy sdílejí. Kontext dostupný učiteli záleží na tom, jestli má přístup k bance úloh z aktivity, nebo kurzu a záleží na přidělených právech pro přístup k úlohám.

Vytvoření nové úlohy

  1. Pokud již nejste na stránce Banky úloh, klikněte na záložku Úlohy.
  2. Z rolovacího menu Kategorie vyberte kategorii, kde chcete úlohu vytvořit.
  3. Objeví se stránka se seznamem úloh již v kategorii vytvořených.
  4. Vyberte v rolovacím menu Vytvořit novou úlohu: typ úlohy, kterou chcete vytvořit.
  5. Vyplňte potřebná pole ve formuláři pro vytváření úlohy. Každy Typ úloh has its own form and has its own options.
  6. Klikněte na Uložit změny na konci formuláře.

Náhled, úprava, smazání a přesun

Před jménem názvů úloh se podobně jako u jmen aktivit a zdrojů na hlavní stránce kurzu objevují ovládací ikonky.

Pomocí dvojité šipky doleva vložíte danou úlohu do testu, v levém okně testu se pak u vložené úlohy objeví dvojitá šipka doprava, která úlohu z testu vyřazuje. Kliknutím na obvyklou lupu, spustíte Náhled úlohy, v nově otevřeném okně si můžete vyzkoušet úlohu, tak jak ji uvidí studenti. Pomocí editovací "ručičky" se navrátíte do zakládací obrazovky úlohy, kde můžete upravit její znění, změnit odpovědi a nastavit procentuální zisky. Ikonka křížku pak úlohu podle očekávání smaže, ale pozor, pouze v případu, že úloha není již v některém testu použitá. Nechybějí zde ani checkboxy pro hromadný přesun či odstranění úloh.

Tipy a triky

  • Vkládejte znění otázky už do jejího názvu. Urychlí vám to hledání správné úlohy při dotazech.
  • Exportujte úlohy v GIFT nebo Moodle XML formátu, poté soubor importujte do Přednášky (Budoucí verze Moodle spojí Banku úloh pro obě aktivity )

Viz také

Pro další info ke sdílení úloh před Moodle 1.9: