Webová stránka

Z MoodleDocs
Přejít na:navigace, hledání


Studijní materiál „Webová stránka“ umožňuje přímo v Moodlu vytvořit kompletní webovou stránku – nejčastěji pomocí vestavěného HTML editoru, ale také např. zkopírováním předem vytvořeného HTML kódu. Stránka může obsahovat formátovaný text, obrázky, odkazy na soubory a další obsah.

Nastavení webové stránky

Chyba při vytváření náhledu: Náhled nelze uložit na dané místo.
Přidat webovou stránku


  1. Na hlavní stránce kurzu klikněte na rozbalovací nabídku „Přidat Studijní materiál...“ v oddílu kurzu, do kterého si přejete přidat webovou stránku.
  2. Budete přesměrováni na stránku „Přidání nové činnosti (Studijní materiál)“.
  3. Musíte zadat název webové stránky. Na tento název budou studenti klikat, takže stránku pojmenujte nějak srozumitelně.
  4. Přidejte shrnutí (volitelně). Toto shrnutí bude zobrazeno na souhrnné stránce se seznamem všech studijních materiálů v kurzu.
  5. Vepište nebo vkopírujte svůj text do textového pole. Pokud používáte HTML editor, můžete přepínat mezi textovým režimem a zdrojem HTML. Režim zdroje HTML je obzvláště užitečný pro odstraňování vad v zobrazení stránky. Pracujete-li s větším množstvím textu, může se vám také hodit možnost přepnout zobrazení editoru do velkého okna.
  6. Vyberte, zda chcete tento studijní materiál zobrazovat ve stejném nebo v novém okně. Pokud zvolíte možnost „Nové okno“, můžete určit parametry tohoto okna. Dejte pozor, abyste povolili změnu velikosti okna a zobrazení posuvníku pro vertikální pohyb po stránce (bez toho by vaši studenti nemuseli být schopni přečíst si konec stránky).
  7. Vyberte, jestli se má odkaz na stránku studentům zobrazovat, nebo má být stránka před studenty skrytá.
  8. Po dokončení všech nastavení klikněte na tlačítko „Uložit změny“, od verze 1.9 na tlačítko „Uložit a zobrazit“. Vložená stránka se zobrazí tak, jak se zobrazí studentům.
Chyba při vytváření náhledu: Náhled nelze uložit na dané místo.
Ve většině prohlížečů byste měli mít možnost používat HTML editor.


Upozornění a doporučení

  1. HTML editor (jako naprostá většina podobných editorů v jiných systémech) se v různých prohlížečích může chovat mírně odlišně.
  2. Editor nemusí být vždy schopen zobrazit vytvářenou stránku přesně tak, jak bude zobrazena při prohlížení.
  3. Při vkládání textu zkopírováním z textového editoru (např. MS Word) může docházet k tomu, že se
    • formátování přenese nepřesně;
    • HTML zdroj stránky velmi znepřehlední.
Obě tyto vlastnosti se projeví jen v některých situacích. Pokud stránka neobsahuje velké množství textu s komplikovaným formátováním, je nejbezpečnější metodou vložit do textového pole HTML editoru jen čistý text (ve Windows např. z Poznámkového bloku) a formátování provést až přímo v HTML editoru.