Přidání/úprava úkolu: Porovnání verzí

Z MoodleDocs
Přejít na:navigace, hledání
Bez shrnutí editace
 
(Přidána stránka)
Řádek 23: Řádek 23:
Nastavením tohoto data zabráníte studentům v odevzdání jejich úkolů před tímto datem.
Nastavením tohoto data zabráníte studentům v odevzdání jejich úkolů před tímto datem.


Datum zpřístupnění dovoluje instruktorům nastavit den a čas, odkdy mohou studenti začít odevzdávat své úkoly. Toto nastavení TODO
Datum zpřístupnění dovoluje instruktorům nastavit den a čas, odkdy mohou studenti začít odevzdávat své úkoly. Toto nastavení ovšem neschová zadání úkolu studentům. Budou si moci zobrazit úkol, instrukce pro něj a použít všechny materiály přiložené v popisu. Nebudou ale schopni odevzdat nebo dokončit úkol do termínu odevzdání.


The Available from date setting allows an instructor to set a day and time at which learners can begin submitting the assignment. This setting does not, however, hide the activity from the learners. Instead, the learner will see the activity, be able to view the instructions and use any materials you have include in the description, but the learner will not be able to submit or complete the assignment until the Available from date.  
Pro aktivaci data zpřístupnění se ujistěte, že není zatržen box ,,Zakázat". Poté použijte vysouvací seznamy k vybrání dne, měsíce a roku. Můžete také zvolit čas v posledních dvou kolonkách na témže řádku. Poznámka: čas je založen na 24-hodinovém časovém formátu.


To activate the Available from date, make sure that the check box is marked. Then, use the drop down menus to choose the day, month and year. You can also set a time with the last two fields on the line. Note: the time is based on a 24 hour clock or “military time,” so 14:00 refers to 2:00 p.m.
Pokud si nepřejete použít volbu datum zpřístupnění, jednoduše zatrhněte box ,,Zakázat". Pole se tak stanou šedá a neupravitelná, datum bude ignorováno.


If you do not wish to use the Available from option, just remove the check from the checkbox by clicking on it; the rest of the field will turn gray and the date will be ignored.
==Termín odevzdání==


==Due date==
Zabraňuje studentům v odevzdání úkolu po tomto datu.


And this prevents students from submitting their assignments after this date.
Pole pro termín odevzdání fungují do značné míry podobně jako pole Datum zpřístupnění. Pokud není box zatržen, bude termín ignorován.


The Due date field works in much the same way as the Available from field with a few small differences. The checkbox activates the Due date option and you have the same ability to select a day, month, year, and time. If the checkbox is empty, then the due date will be not be applied.
Stejně tak jako Datum zpřístupnění i Termín odevzdání určuje, kdy mohou studenti odevzdat své úkoly. Nicméně s termínem odevzdání je zde také možnost ,,Zakázat odevzdávání po termínu". Nastavením této volby na Ano zabráníte studentům v odevzdání úkolu po termínu odevzdání. Pokud nastavením volbu na Ne, budou studenti moci odevzdávat úkoly tak dlouho, jak bude úkol viditelný nebo jim přístupný.  


As with the Available from setting, the Due date defines when learners are able to submit their assignment. However, with the Due date settings, you also have the Prevent late submissions option (below the date and time fields). Setting Prevent late submissions to Yes will prevent learners from being able to submit this assignment after the Due date. If you set Prevent late submissions to No, then learners can submit the assignment as long as the assignment is visible or accessible to them.
Datum zpřístupnění i Termín odevzdání jsou studentům zobrazeny v detailech o úkolu, ale Termín odevzdání je také zaznačen v kalendáři kurzu jako viditelná připomínka pro účastníky. Kromě toho odkazuje ukazatel v kalendáři na informace o úkolu!


Both the Available from and Due dates are displayed for learners in the assignment details, but the Due date is also marked in the course Calendar as a visible reminder for participants. Furthermore, the indicator on the calendar will actually link learners directly to the activity!
Vaše využití Data zpřístupnění a Termínu odevzdání bude pravděpodobně záviset na celkové struktuře vašeho kurzu. Pokud umožňujete kurz s otevřeným koncem nebo kurz s postupným (nejednotným) zápisem, může vám připadat lepší nepoužívat Datum zpřístupnění a Termín odevzdání (zaškrtněte boxy). Tento řád dovolí studentům zapojit se do úkolů podle vlastního rozvrhu a pokračovat dále s kurzem. Jiná situace je ovšem, pokud pracujete s více strukturovanou skupinou nebo dodržujete časový plán. Zmíněná nastavení vám pomohou se ho držet. Jejich použitím umožníte studentům prohlédnout si aktuální a nastávající aktivity a zároveň jim zabráníte v dokončení kurzu během prvního týdne a nevrácení se pro dodatečné aktivity nebo informace. Podobně termíny odevzdání pomáhají studentům nezpožďovat se příliš a snižujé pravděpodobnost, že se stanou přemožení kvůli nutnosti dokončit několikatýdenní práci najednou.


Your use of the Available from and Due date settings will probably be dependent on the overall structure of your course. If you are facilitating an open ended course or a course with rolling enrollment, then you might find it easier to not apply the Available from and Due date settings (uncheck the boxes). This arrangement will allow the learners to access the assignments according to their own schedule and progress within the course. Alternatively, if you are working within a more structured format or adhering to a timeline, the Available from and Due date settings are useful for keeping learners on schedule. Using the Available from setting will make it possible for learners to preview upcoming activities, while at the same time, prevent them from finishing the course in the first week and not returning for additional activities or information. Likewise, the Due dates help keep the learners from lagging too far behind and decrease the likelihood that the learner will become overwhelmed by having to complete several weeks worth of work at once.
==Zakázat odevzdávání po termínu==


==Prevent late submissions==
Nastavte na ,,Ne", úkoly odevzdané po termínu odevzdání budou označeny jako pozdě dodané, studenti je však stále budou moci odevzdat. Nastavte na ,,Ano", odevzdání úkolů bude znemožněno po termínu odevzdání.


Set to "No", assignments submitted after the due date will be marked as late, but students will still be able to submit them. Set to "Yes", assignment submission will be blocked after the due date.
==Nastavení pro určité typy úkolů (od verze 1.7)==


==Settings for specific assignment types (1.7 onwards)==
Každý typ úkolů, kromě offline úkolu, má další nastavení, která jsou popsána na příslušných stránkách:
*[[Úkol s nahráním samostatného souboru|Nahrání samostatného souboru]]
*[[Online textový úkol|Online text]]
*[[Úkol s pokročilým nahráváním souborů|Pokročilé nahrávání souborů]]


Each assignment type, except offline assignment, has further settings which are detailed on the relevant assignment type pages:
==Typ úkolu (verze před 1.7)==
*[[Upload a single file assignment|Upload a single file]]
*[[Online text assignment|Online text]]
*[[Advanced uploading of files assignment|Advanced uploading of files]]


==Assignment type (pre-1.7)==
Nastavením typu úkolu (verze před 1.7) zvolíte typ úkolu, který definuje, jak budou studenti moci dokončit úkol a odevzdat jej učiteli. Úkoly mohou být nastaveny jako offline úkol, online textový úkol nebo nahrání samostatného souboru.


With the Assignment type setting (pre-1.7), you choose the type of assignment which defines how learners will complete the assignment and turn it in to the instructor. Assignments can be set up as offline activity, online text, or upload a single file.


;Upload
;Nahrání samostatného souboru
:A student can upload a single file. This could be a Word document, spreadsheet or anything digital. Multiple files could be zipped and then submitted.After learners upload their files in this arrangement, the instructor will be able to open the submission and then use the Moodle interface to assign a grade and offer comments as feedback.
:Student může nahrát jeden soubor. Může to být dokument Wordu, sešit (např. Excel) nebo cokoliv v digitálním formátu. Více souborů může být zazipováno a odevzdáno. Poté, co studenti nahrají své soubory, instruktor bude schopen otevřít práci a pak použít rozhraní Moodlu k oznámkování a napsání komentáře.


:In addition to using this activity to collect work from learners, some instructors and learners use this module as a tool for transferring projects from one location to another. For example, if an instructor offered learners an assignment of this form, the learner could upload a file he was working on at school and then, once home, retrieve it from the assignment screen to continue his work. With the right settings (offered on the next screen), the learner can then submit the new file from home to use at school again.
:Navíc používáním této aktivity ke sbírání bráce od studentů někteří instruktoři a studenti používají tento modul jako nástroj pro přenášení projektů z jednoho místa na druhé. Například, pokud by instruktor nabídl studentům úkol tohoto typu, student by mohl nahrát soubor na kterém pracoval ve škole a poté doma jej získat zpět aby pokračoval v práci. Se správným nastavením může student odevzdat nový soubor z domů, aby jej použil opět ve škole.


;Online Text
;Online textový úkol
:This assignment type asks users to compose and edit text, using the normal editing tools. The online text assignment can be set up to allow learners to compose, revise and edit over time or such that the learner only has one opportunity to enter his or her response. Furthermore, with the online assignment, instructors can grade the work online and even edit and/or provide comments within the learner’s work.
:Tento typ úkolu vyžaduje od studentů, aby sepsali a upravili text použitím obyčejných nástrojů. Online textový úkol může být vytvořen, aby dovolil studentům sepsat, opravit a upravit v průběhu času nebo tak, že má student jenom příležitost přidat svoji odpověď. Kromě toho, s online textovým úkolem mohou instruktoři ohodnotit práci online a dokonce i upravit a/nebo připsat komentáře do práce studenta.


:The online text assignment is ideal for journaling and composition work.
:Online textový úkol je ideální pro žurnalistiku a psaní.


;Offline assignment
;Offline úkol
:This is useful when the assignment is performed outside of Moodle. It could be something elsewhere on the web or face-to-face. Students can see a description of the assignment, but can't upload files. Grading works normally, and students will get notification of their grades.
:Ten je užitečný, když je úkol prováděn mimo Moodle. Může jít o něco jinde na internetu nebo ,,tváří v tvář". Studenti mohou vidět popis úkolu, ale nemohou nahrát soubory. Známkování funguje normálně a studenti budou upozorněni na jejich známky.


:The offline activity has a number of different applications. In general, the offline activity is designed for activities completed outside of the online environment. Additionally, if you are using the Moodle gradebook, the offline activity gives you the capability to add gradebook entries for assignments completed outside of Moodle or for non-graded activities within Moodle.
:Offline aktivita má nespočet různých využití. Obecně je vhodná pro aktivity kompletně mimo online prostředí. Navíc pokud používáte Moodle Klasifikaci tak offline úkol vám dává možnost přidat do ní položky pro úkoly provedené mimo Moodle nebo pro neznámkované aktivity v Moodlu.


:Specifically, an instructor in a hybrid or blended environment (combination of face-to-face and online instruction) may use the offline activity type of assignment to assign a project that the learner will physically present to the instructor at a face-to-face session. This arrangement allows the instructor to communicate the project expectations online while creating an entry for the project in the Moodle gradebook.
:Instruktor v hybridním nebo smíšeném prosředí (kombinace ,,tváří v tvář" a online instrukcí) může využít offile úkol pro ustanovení projektu, který bude student fyzicky prezentovat instruktorovi ,,tváří v tvář". Toto uspořádání dovoluje instruktorovi sdělit očekávání projektu online zatímco bude vytvářet údaje pro projekt v Moodle Klasifikaci.


:In another example, consider the instructor who gives reading assignments or assigns problems for practice. These activities wouldn’t necessarily be turned in for a grade, but the instructor needs a tool for communicating the assignment details. The offline assignment, with its unique icon, could be used as a consistent visual cue for the learners; learners would come to know that they can always look for the assignment icon to see what work they need to complete.
:Jiný příklad je, instruktor, který dává úkoly jako čtení nebo zadává praktické úlohy. Tyto aktivity nemusí být nutně známkovány, ale instruktor potřebuje nástroj pro sdělení detailů o úkolu. Offline úkol, s jeho unikátní ikonou, by mohl být použit jako vizuální vodítko pro studenty: přišli by nato, že se můžou vždy podívat po ikoně úkolu, aby viděli, jakou práci potřebují dokončit.


:Finally, the offline assignment, as mentioned previously, is a tool for making entries in the Moodle gradebook. Perhaps an instructor wants to assign a grade for contributions to a class wiki; however, the wiki itself is an ungraded activity. The instructor could use an offline assignment to create an entry for the wiki contribution grade in the Moodle gradebook. In this example, however, the instructor may choose to hide the actual listing of the assignment in the Moodle course since it is primarily being used for the purpose of making a gradebook entry.
:Konečně, offline úkol, jak již bylo zmíněno, je nástroj pro přidávání položek do Moodle Klasifikace. Možná chce instruktor přidat známku za příspěvky do třídní wiki. Nicméně samotná wiki je neznámkovaná aktivita. Instruktor by mohl využít offline úkol k vytvoření záznamu pro známku za přispívání do wiki v Moodle Klasifikaci. V tomto případě ovšem může instruktor zvolit schování tohoto úkolu ve výčtu úkolů v kurzu, protože jde primárně o přidání položky do Klasifikace.


To complete the settings specific to the assignment type, click Next to proceed to the [[mod/assignment/details|assignment details]] page.
== Základní nastavení modulu ==


== Common module settings ==
=== Režim skupiny ===
[[Režim skupiny]] může být nastaven na jednu z těchto úrovní: žádné skupiny, oddělené skupiny, viditelné skupiny.


=== Group mode ===
=== Viditelný ===
The [[Groups|group mode]] can be one of three levels: no groups, separate groups or visible groups.
Zvolte, jestli chcete zobrazit nebo schovat úkol.


=== Visible ===
==Tipy a triky==
Choose whether to Show or Hide the assignment
*Zkopírujte úkol zazálohováním kurzu a vybráním jenom daného úkolu, s nebo bez studentů a jejich dat. Obnovte zálohu. Přesuňte nebo upravte úkol.


==Tips and tricks==
==Viz také==
*Copy an assignment by backing up the course and selecting just the assignment, with or without students and their data.  Restore the backup. Move and or edit the assignment.


==See also==
*Using Moodle [http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=64755 How do I make assignments worth more than 100 points?] diskuze ve fóru na téma ,,Jak udělám úkol s více než 100 body?" (anglicky)


*Using Moodle [http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=64755 How do I make assignments worth more than 100 points?] forum discussion
[[Category:Úkoly]]
 
[[en:Adding/editing an assignment]]

Verze z 5. 12. 2007, 21:58

Název úkolu

Dejte svému úkolu název (např. ,,Posudek na téma obsahu"). Název, který zde zadáte bude název, který studenti uvidí v obsahu kursu. Mohou kliknout na tento název pro zobrazení detailů úkolu a třeba, aby odevzdali svoji práci.

Popis

Popis úkolu, který by měl zahrnovat přesné informace pro studenty co se týče předmětu úkolu, formy, v jaké má výt odevzdán, kritérií hodnocení, atd.

Použijte toto pole k popsání úkolu a vysvětlení toho, co se od studentů očekává k dokončení tohoto úkolu. Popis úkolu může být tak stručný nebo obsáhlý, jak si myslíte, že je nezbytné k splnění požadavků na vaše studenty. Nicméně je vždy lepší poskytnout co nejvíce detailů a informací jak je možné, zejména na začátku kurzu při jeho ,,zabíhání". Obecně vzato, čím více informací zde poskytnete, tím méně otázek a problémů budou vaši studenti mít při plnění úkolu.

Pole pro popis úkolu může být také využité k poskytnutí informací nebo zdrojů souvisejících s úkolem. Instruktor například může dodat literaturu, videoklip, obrázek nebo odkaz na webovou stránku, a poté požádat studenty, aby použili tyto materiály při plnění úkolu. (Alternativně může instruktor poslat tyto věci pomocí module pro zdroje (Resource Module) a poukázat na ně v detailech úkolu.)

Konečně pokud přidáváte nějaký ,,bohatý" obsah - tabulky, atd. do popisu, je lepší otevřít si HTML editor v celoobrazovkovém režimu, aby jste mohli udělat dokument webové stránky hezký až se na něj budou účastníci dívat.

Známka

Známka úkolu se nastavuje zde. Vybráním čísla zvolíte maximální známku dostupnou pro tento úkol. Kromě čísla můžete vybrat jeden z přednastavených popisných stupňů (např. Škála klasika).

Pokud nechcete úkol známkovat, vyberte možnost ,,Bez známky".

Datum zpřístupnění

Nastavením tohoto data zabráníte studentům v odevzdání jejich úkolů před tímto datem.

Datum zpřístupnění dovoluje instruktorům nastavit den a čas, odkdy mohou studenti začít odevzdávat své úkoly. Toto nastavení ovšem neschová zadání úkolu studentům. Budou si moci zobrazit úkol, instrukce pro něj a použít všechny materiály přiložené v popisu. Nebudou ale schopni odevzdat nebo dokončit úkol do termínu odevzdání.

Pro aktivaci data zpřístupnění se ujistěte, že není zatržen box ,,Zakázat". Poté použijte vysouvací seznamy k vybrání dne, měsíce a roku. Můžete také zvolit čas v posledních dvou kolonkách na témže řádku. Poznámka: čas je založen na 24-hodinovém časovém formátu.

Pokud si nepřejete použít volbu datum zpřístupnění, jednoduše zatrhněte box ,,Zakázat". Pole se tak stanou šedá a neupravitelná, datum bude ignorováno.

Termín odevzdání

Zabraňuje studentům v odevzdání úkolu po tomto datu.

Pole pro termín odevzdání fungují do značné míry podobně jako pole Datum zpřístupnění. Pokud není box zatržen, bude termín ignorován.

Stejně tak jako Datum zpřístupnění i Termín odevzdání určuje, kdy mohou studenti odevzdat své úkoly. Nicméně s termínem odevzdání je zde také možnost ,,Zakázat odevzdávání po termínu". Nastavením této volby na Ano zabráníte studentům v odevzdání úkolu po termínu odevzdání. Pokud nastavením volbu na Ne, budou studenti moci odevzdávat úkoly tak dlouho, jak bude úkol viditelný nebo jim přístupný.

Datum zpřístupnění i Termín odevzdání jsou studentům zobrazeny v detailech o úkolu, ale Termín odevzdání je také zaznačen v kalendáři kurzu jako viditelná připomínka pro účastníky. Kromě toho odkazuje ukazatel v kalendáři na informace o úkolu!

Vaše využití Data zpřístupnění a Termínu odevzdání bude pravděpodobně záviset na celkové struktuře vašeho kurzu. Pokud umožňujete kurz s otevřeným koncem nebo kurz s postupným (nejednotným) zápisem, může vám připadat lepší nepoužívat Datum zpřístupnění a Termín odevzdání (zaškrtněte boxy). Tento řád dovolí studentům zapojit se do úkolů podle vlastního rozvrhu a pokračovat dále s kurzem. Jiná situace je ovšem, pokud pracujete s více strukturovanou skupinou nebo dodržujete časový plán. Zmíněná nastavení vám pomohou se ho držet. Jejich použitím umožníte studentům prohlédnout si aktuální a nastávající aktivity a zároveň jim zabráníte v dokončení kurzu během prvního týdne a nevrácení se pro dodatečné aktivity nebo informace. Podobně termíny odevzdání pomáhají studentům nezpožďovat se příliš a snižujé pravděpodobnost, že se stanou přemožení kvůli nutnosti dokončit několikatýdenní práci najednou.

Zakázat odevzdávání po termínu

Nastavte na ,,Ne", úkoly odevzdané po termínu odevzdání budou označeny jako pozdě dodané, studenti je však stále budou moci odevzdat. Nastavte na ,,Ano", odevzdání úkolů bude znemožněno po termínu odevzdání.

Nastavení pro určité typy úkolů (od verze 1.7)

Každý typ úkolů, kromě offline úkolu, má další nastavení, která jsou popsána na příslušných stránkách:

Typ úkolu (verze před 1.7)

Nastavením typu úkolu (verze před 1.7) zvolíte typ úkolu, který definuje, jak budou studenti moci dokončit úkol a odevzdat jej učiteli. Úkoly mohou být nastaveny jako offline úkol, online textový úkol nebo nahrání samostatného souboru.


Nahrání samostatného souboru
Student může nahrát jeden soubor. Může to být dokument Wordu, sešit (např. Excel) nebo cokoliv v digitálním formátu. Více souborů může být zazipováno a odevzdáno. Poté, co studenti nahrají své soubory, instruktor bude schopen otevřít práci a pak použít rozhraní Moodlu k oznámkování a napsání komentáře.
Navíc používáním této aktivity ke sbírání bráce od studentů někteří instruktoři a studenti používají tento modul jako nástroj pro přenášení projektů z jednoho místa na druhé. Například, pokud by instruktor nabídl studentům úkol tohoto typu, student by mohl nahrát soubor na kterém pracoval ve škole a poté doma jej získat zpět aby pokračoval v práci. Se správným nastavením může student odevzdat nový soubor z domů, aby jej použil opět ve škole.
Online textový úkol
Tento typ úkolu vyžaduje od studentů, aby sepsali a upravili text použitím obyčejných nástrojů. Online textový úkol může být vytvořen, aby dovolil studentům sepsat, opravit a upravit v průběhu času nebo tak, že má student jenom příležitost přidat svoji odpověď. Kromě toho, s online textovým úkolem mohou instruktoři ohodnotit práci online a dokonce i upravit a/nebo připsat komentáře do práce studenta.
Online textový úkol je ideální pro žurnalistiku a psaní.
Offline úkol
Ten je užitečný, když je úkol prováděn mimo Moodle. Může jít o něco jinde na internetu nebo ,,tváří v tvář". Studenti mohou vidět popis úkolu, ale nemohou nahrát soubory. Známkování funguje normálně a studenti budou upozorněni na jejich známky.
Offline aktivita má nespočet různých využití. Obecně je vhodná pro aktivity kompletně mimo online prostředí. Navíc pokud používáte Moodle Klasifikaci tak offline úkol vám dává možnost přidat do ní položky pro úkoly provedené mimo Moodle nebo pro neznámkované aktivity v Moodlu.
Instruktor v hybridním nebo smíšeném prosředí (kombinace ,,tváří v tvář" a online instrukcí) může využít offile úkol pro ustanovení projektu, který bude student fyzicky prezentovat instruktorovi ,,tváří v tvář". Toto uspořádání dovoluje instruktorovi sdělit očekávání projektu online zatímco bude vytvářet údaje pro projekt v Moodle Klasifikaci.
Jiný příklad je, instruktor, který dává úkoly jako čtení nebo zadává praktické úlohy. Tyto aktivity nemusí být nutně známkovány, ale instruktor potřebuje nástroj pro sdělení detailů o úkolu. Offline úkol, s jeho unikátní ikonou, by mohl být použit jako vizuální vodítko pro studenty: přišli by nato, že se můžou vždy podívat po ikoně úkolu, aby viděli, jakou práci potřebují dokončit.
Konečně, offline úkol, jak již bylo zmíněno, je nástroj pro přidávání položek do Moodle Klasifikace. Možná chce instruktor přidat známku za příspěvky do třídní wiki. Nicméně samotná wiki je neznámkovaná aktivita. Instruktor by mohl využít offline úkol k vytvoření záznamu pro známku za přispívání do wiki v Moodle Klasifikaci. V tomto případě ovšem může instruktor zvolit schování tohoto úkolu ve výčtu úkolů v kurzu, protože jde primárně o přidání položky do Klasifikace.

Základní nastavení modulu

Režim skupiny

Režim skupiny může být nastaven na jednu z těchto úrovní: žádné skupiny, oddělené skupiny, viditelné skupiny.

Viditelný

Zvolte, jestli chcete zobrazit nebo schovat úkol.

Tipy a triky

  • Zkopírujte úkol zazálohováním kurzu a vybráním jenom daného úkolu, s nebo bez studentů a jejich dat. Obnovte zálohu. Přesuňte nebo upravte úkol.

Viz také