Diskuse:Capabilities/moodle/course:view

Přejít na: navigace, hledání

Ahoj Dane, sory za zmatky, ale nějak sem ten svůj text sem chtěla dát, protože mi tadyto oprávnění dělalo pěknou paseku :)

Žádných zmatků si nejsem vědom. ;) Uživatelské zkušenosti prudce zvyšují cenu jakékoliv dokumentace, takže jen houšť a větší kapky. Jenom se v tom současném dodatku nějak nejsem schopen zorientovat.
"Uživatel v roli, která má toto oprávnění, je implicitně zapsán do každého nově vytvořeného i stávajícího kurzu jako účastník - student." Nechybí tu ještě jedna podmínka, totiž že takto se bude systém chovat, pokud bude uživateli role s pravomocí moodle/course:view přidělena globálně na úrovni systému?
"Kurz se mu tedy zobrazí mezi jeho kurzy (odtud 'vidět kurz')." Jsme si jistí, že "vidět kurz" je od "vidět ho mezi svými kursy", a ne od "mít právo vstoupit na hlavní stránku kursu"? Já bych totiž spíš sázel na to druhé.
"Po odebrání tohoto oprávnění jsou uživatelé zapsaní tímto způsobem z kurzu opět odebráni." Tady by jenom terminologicky bylo potřeba být přesnější. Tímto způsobem (globálním přidělením role s oprávněním moodle/course:view) nejsou podle mě uživatelé do kursu zapsáni, mají pouze právo vstoupit na hlavní stránku každého kursu. Pokud nebudou mít přidělena také oprávnění pro jednotlivé moduly, nebudou se mít možnost např. podívat na činnosti a další součásti kursu, nebo ano? --Daniel Miksik 09:18, 14. 1. 2008 (CST)
S tím globálním nastavením máš pravdu. Chci text upravit, protože sem si s tím dál hrála (nebo se spíš potýkala), takže sem narazila na spoustu dalších zajímavých věci, při vytváření speciální role, který se pokusím popsat.
PS: reakce mi mailem nedošla, takže díky za přeposlání.