Ero sivun ”Tutustu Moodleen” versioiden välillä
MoodleDocsista
pEi muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 26: | Rivi 26: | ||
|- | |- | ||
|[[Katsaus kursseistani -sivun muokkaaminen]] | |[[Katsaus kursseistani -sivun muokkaaminen]] | ||
|- | |||
|[[Käyttäjäprofiili]] | |||
|- | |- | ||
|[[Roolit ja oikeudet]] | |[[Roolit ja oikeudet]] |
Versio 12. elokuuta 2015 kello 10.35
Moodle 2.8
Moodlen etusivu vaihtelee aina kunkin organisaation valitseman ulkoasuteeman, kuvituksen ja Moodle-version mukaan. Esimerkiksi tämänhetkinen Helsingin yliopiston Moodlen etusivu (Moodle 2.8) näyttää tällaiselta:
Katso tarvittaessa eri Moodle-versioiden mukaiset ohjeet omilta sivuiltaan Tutustu Moodleen 2.4 ja Tutustu Moodleen 2.5