Ero sivun ”Moodle-rinki, syksy 2021, SeAMK” versioiden välillä
MoodleDocsista
p (Osallistujalista päivitetty) |
p (Osallistujalista päivitetty ja ilmoittautumislinkki piilotettu.) |
||
Rivi 27: | Rivi 27: | ||
* Aalto: käytössä 3.10, Kesällä 2022 versioon 4.xx. | * Aalto: käytössä 3.10, Kesällä 2022 versioon 4.xx. | ||
<blockquote> | <blockquote> | ||
== Osallistujat ( | == Osallistujat (42) == | ||
</blockquote>Etunimi Sukunimi, organisaatio | </blockquote>Etunimi Sukunimi, organisaatio | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
Rivi 86: | Rivi 86: | ||
|- | |- | ||
|12. | |12. | ||
|Isto | |||
|Laapio | |||
|Mediamaisteri | |||
|- | |||
|13. | |||
|Jaana | |Jaana | ||
|Nuuttila | |Nuuttila | ||
|HAMK | |HAMK | ||
|- | |- | ||
| | |14. | ||
|Jaana | |Jaana | ||
|Brinck | |Brinck | ||
|Aalto | |Aalto | ||
|- | |- | ||
| | |15. | ||
|Janne | |Janne | ||
|Mikkola | |Mikkola | ||
|UTU | |UTU | ||
|- | |- | ||
| | |16. | ||
|John | |John | ||
|Sjöholm | |Sjöholm | ||
|ÅBO | |ÅBO | ||
|- | |- | ||
| | |17. | ||
|Jukka | |Jukka | ||
|Juhala | |Juhala | ||
|SAMK | |SAMK | ||
|- | |- | ||
| | |18. | ||
|Jukka | |Jukka | ||
|Matikainen | |Matikainen | ||
|LUT | |LUT | ||
|- | |- | ||
| | |19. | ||
|Kirsi | |Kirsi | ||
|Jaakkola | |Jaakkola | ||
|HAMK | |HAMK | ||
|- | |- | ||
| | |20. | ||
|Leena | |Leena | ||
|Koskimäki | |Koskimäki | ||
|HAMK | |HAMK | ||
|- | |- | ||
| | |21. | ||
|Lena | |Lena | ||
|S. | |S. | ||
|HY | |HY | ||
|- | |- | ||
| | |22. | ||
|Luis | |Luis | ||
|Costa | |Costa | ||
|Aalto | |Aalto | ||
|- | |- | ||
| | |23. | ||
|Margit | |Margit | ||
|Koivumaa | |Koivumaa | ||
|HY | |HY | ||
|- | |- | ||
| | |24. | ||
|Mari | |Mari | ||
|Varonen | |Varonen | ||
|JAMK | |JAMK | ||
|- | |- | ||
| | |25. | ||
|Matti | |Matti | ||
|Mäkelä | |Mäkelä | ||
|SeAMK | |SeAMK | ||
|- | |- | ||
| | |26. | ||
|Mika | |Mika | ||
|Pulkkinen | |Pulkkinen | ||
|LUT | |LUT | ||
|- | |- | ||
| | |27. | ||
|Mikko | |Mikko | ||
|Lammi | |Lammi | ||
|TUNI | |TUNI | ||
|- | |- | ||
| | |28. | ||
|Pasi | |Pasi | ||
|Häkkinen | |Häkkinen | ||
|TUNI | |TUNI | ||
|- | |- | ||
| | |29. | ||
|Petri | |Petri | ||
|Hörkkö | |Hörkkö | ||
|UTU | |UTU | ||
|- | |- | ||
| | |30. | ||
|Päivi | |||
|Pihlajamäki | |||
|Mediamaisteri | |||
|- | |||
|31. | |||
|Riikka | |Riikka | ||
|Muurimäki | |Muurimäki | ||
|SeAMK | |SeAMK | ||
|- | |- | ||
| | |32. | ||
|Sami | |Sami | ||
|Simpanen | |Simpanen | ||
|LUT | |LUT | ||
|- | |- | ||
| | |33. | ||
|Sanna | |Sanna | ||
|Paananen | |Paananen | ||
|JAMK | |JAMK | ||
|- | |- | ||
| | |34. | ||
|Simo | |Simo | ||
|Niiranen | |Niiranen | ||
|UEF | |UEF | ||
|- | |- | ||
| | |35. | ||
|Sisko | |Sisko | ||
|Minkkinen | |Minkkinen | ||
|JAMK | |JAMK | ||
|- | |- | ||
| | |36. | ||
|Suvi | |Suvi | ||
|Junes | |Junes | ||
|TUNI | |TUNI | ||
|- | |- | ||
| | |37. | ||
|Tarja | |Tarja | ||
|Moilanen | |Moilanen | ||
|JAMK | |JAMK | ||
|- | |- | ||
| | |38. | ||
|Teemu | |Teemu | ||
|Paukku | |Paukku | ||
|UTU | |UTU | ||
|- | |- | ||
| | |39. | ||
|Tiia | |Tiia | ||
|Tenhunen | |Tenhunen | ||
|JAMK | |JAMK | ||
|- | |- | ||
| | |40. | ||
|Tiina | |Tiina | ||
|Lehtonen | |Lehtonen | ||
|Aalto | |Aalto | ||
|- | |- | ||
| | |41. | ||
|Toni | |Toni | ||
|Lamminaho | |Lamminaho | ||
|JAMK | |JAMK | ||
|- | |- | ||
| | |42. | ||
|Vesajoona | |Vesajoona | ||
|Salonen | |Salonen | ||
|Haaga-Helia | |Haaga-Helia | ||
|} | |} |
Versio 7. joulukuuta 2021 kello 15.37
Aika ja paikka
Aika:
Keskiviikko 15.12.2021 klo 12.00 - 17.00
Paikka:
Microsoft Teams (saat linkin ilmoittautumalla mukaan)
Ilmoittautuminen:
Suljettu. Tarpeen mukaan ota yhteyttä Riikkaan tai Mattiin (SeAMK)
Aihetoiveet
Toive + (toiveen esittäjä)
- moodle.org/fi sivujen päivitys. Sivuilla paljon vanhentunutta tietoa (Esa Salmio)
- arviointikirjan laskukaavat. Vinkkejä ja parhaita käytäntöjä (Matti Mäkelä)
- analytiikkamahdollisuudet Moodlessa (esim. Analytics, mRaportointi, ym. (MM))
- Mitkä H5P-tyypit tukevat vastausten tarkistusta ja lähettämistä? Entä suoritustietojen tallentumista tai suoritustietojen kertymistä arviointikirjaan? (Kirsi Jaakkola)
- Moodle-miitti 2022, 30.5. aamupäivällä Zoomissa. Aikaisempina vuosina tämä on ollut HY:n sisäinen tapahtuma, mutta nyt ajattelimme laajentaa sen julkiseksi tilaisuudeksi, Suomen omaksi MoodleMootiksi. CfP julkaistaan tammikuussa. Kaksikielinen (FI/EN) tilaisuus. (Heikki Wilenius)
- STACK tulevissa Moodlen versioissa 3.10., 3.11 ja 4, nyt tueksi merkitty 3.9 asti (Sami Simpanen)
Kuulumiset ja suunnitelmat - täydentäkää tähän
Organisaatio: mitä Moodlen osalta seuraavana tapahtumassa
- LUT/LAB: nyt versio 3.9, tarkoitus päivittää kesällä 2022 versioon 4.1, riippuen kehityksen tilanteesta
- Aalto: käytössä 3.10, Kesällä 2022 versioon 4.xx.
Osallistujat (42)
Etunimi Sukunimi, organisaatio
1. | Andreas | Lawast | ÅBO |
2. | Anna | Kamula | HY |
3. | Anna-Maria | Laattala | JYU |
4. | Antti | Rönkkö | Haaga-Helia |
5. | Antti | Suonpää | SAMK |
6. | Ari | Puttonen | JYU |
7. | Ari | Moilanen | Metropolia |
8. | Eija | Suokari | UTU |
9. | Erno | Vanhala | LUT |
10. | Esa | Salmio | Aalto |
11. | Heikki | Wilenius | HY |
12. | Isto | Laapio | Mediamaisteri |
13. | Jaana | Nuuttila | HAMK |
14. | Jaana | Brinck | Aalto |
15. | Janne | Mikkola | UTU |
16. | John | Sjöholm | ÅBO |
17. | Jukka | Juhala | SAMK |
18. | Jukka | Matikainen | LUT |
19. | Kirsi | Jaakkola | HAMK |
20. | Leena | Koskimäki | HAMK |
21. | Lena | S. | HY |
22. | Luis | Costa | Aalto |
23. | Margit | Koivumaa | HY |
24. | Mari | Varonen | JAMK |
25. | Matti | Mäkelä | SeAMK |
26. | Mika | Pulkkinen | LUT |
27. | Mikko | Lammi | TUNI |
28. | Pasi | Häkkinen | TUNI |
29. | Petri | Hörkkö | UTU |
30. | Päivi | Pihlajamäki | Mediamaisteri |
31. | Riikka | Muurimäki | SeAMK |
32. | Sami | Simpanen | LUT |
33. | Sanna | Paananen | JAMK |
34. | Simo | Niiranen | UEF |
35. | Sisko | Minkkinen | JAMK |
36. | Suvi | Junes | TUNI |
37. | Tarja | Moilanen | JAMK |
38. | Teemu | Paukku | UTU |
39. | Tiia | Tenhunen | JAMK |
40. | Tiina | Lehtonen | Aalto |
41. | Toni | Lamminaho | JAMK |
42. | Vesajoona | Salonen | Haaga-Helia |