Ero sivun ”Moodle-rinki, syksy 2021, SeAMK” versioiden välillä
MoodleDocsista
pEi muokkausyhteenvetoa |
p (Osallistujalista päivitetty) |
||
Rivi 24: | Rivi 24: | ||
== Osallistujat == | == Osallistujat == | ||
Etunimi Sukunimi, organisaatio | Etunimi Sukunimi, organisaatio | ||
{| class="wikitable" | |||
SeAMK | |Andreas | ||
|Lawast | |||
|ÅBO | |||
|- | |||
|Anna | |||
|Kamula | |||
|HY | |||
|- | |||
|Anna-Maria | |||
|Laattala | |||
|JYU | |||
|- | |||
|Antti | |||
|Rönkkö | |||
|Haaga-Helia | |||
|- | |||
|Antti | |||
|Suonpää | |||
|SAMK | |||
|- | |||
|Ari | |||
|Puttonen | |||
|JYU | |||
|- | |||
|Ari | |||
|Moilanen | |||
|Metropolia | |||
|- | |||
|Erno | |||
|Vanhala | |||
|LUT | |||
|- | |||
|Esa | |||
|Salmio | |||
|Aalto | |||
|- | |||
|Heikki | |||
|Wilenius | |||
|HY | |||
|- | |||
|Jaana | |||
|Nuuttila | |||
|HAMK | |||
|- | |||
|Jaana | |||
|Brinck | |||
|Aalto | |||
|- | |||
|Janne | |||
|Mikkola | |||
|UTU | |||
|- | |||
|John | |||
|Sjöholm | |||
|ÅBO | |||
|- | |||
|Jukka | |||
|Juhala | |||
|SAMK | |||
|- | |||
|Kirsi | |||
|Jaakkola | |||
|HAMK | |||
|- | |||
|Leena | |||
|Koskimäki | |||
|HAMK | |||
|- | |||
|Lena | |||
|S. | |||
|HY | |||
|- | |||
|Luis | |||
|Costa | |||
|Aalto | |||
|- | |||
|Mari | |||
|Varonen | |||
|JAMK | |||
|- | |||
|Matti | |||
|Mäkelä | |||
|SeAMK | |||
|- | |||
|Mikko | |||
|Lammi | |||
|TUNI | |||
|- | |||
|Pasi | |||
|Häkkinen | |||
|TUNI | |||
|- | |||
|Riikka | |||
|Muurimäki | |||
|SeAMK | |||
|- | |||
|Sami | |||
|Simpanen | |||
|LUT | |||
|- | |||
|Sanna | |||
|Paananen | |||
|JAMK | |||
|- | |||
|Simo | |||
|Niiranen | |||
|UEF | |||
|- | |||
|Sisko | |||
|Minkkinen | |||
|JAMK | |||
|- | |||
|Suvi | |||
|Junes | |||
|TUNI | |||
|- | |||
|Tarja | |||
|Moilanen | |||
|JAMK | |||
|- | |||
|Tiia | |||
|Tenhunen | |||
|JAMK | |||
|- | |||
|Tiina | |||
|Lehtonen | |||
|Aalto | |||
|- | |||
|Toni | |||
|Lamminaho | |||
|JAMK | |||
|- | |||
|Vesajoona | |||
|Salonen | |||
|Haaga-Helia | |||
|} |
Versio 1. joulukuuta 2021 kello 07.47
Aika ja paikka
Aika:
Keskiviikko 15.12.2021 klo 12.00 - 17.00
Paikka:
Microsoft Teams (saat linkin ilmoittautumalla mukaan)
Ilmoittautuminen 30.11.2021 mennessä:
https://link.webropol.com/s/moodle-rinki-15122021
Aihetoiveet
Toive + (toiveen esittäjä)
- moodle.org/fi sivujen päivitys. Sivuilla paljon vanhentunutta tietoa (Esa Salmio)
- arviointikirjan laskukaavat. Vinkkejä ja parhaita käytäntöjä (Matti Mäkelä)
- analytiikkamahdollisuudet Moodlessa (esim. Analytics, mRaportointi, ym. (MM))
- Mitkä H5P-tyypit tukevat vastausten tarkistusta ja lähettämistä? Entä suoritustietojen tallentumista tai suoritustietojen kertymistä arviointikirjaan? (Kirsi Jaakkola)
Kuulumiset ja suunnitelmat - täydentäkää tähän
Organisaatio: mitä Moodlen osalta seuraavana tapahtumassa
Osallistujat
Etunimi Sukunimi, organisaatio
Andreas | Lawast | ÅBO |
Anna | Kamula | HY |
Anna-Maria | Laattala | JYU |
Antti | Rönkkö | Haaga-Helia |
Antti | Suonpää | SAMK |
Ari | Puttonen | JYU |
Ari | Moilanen | Metropolia |
Erno | Vanhala | LUT |
Esa | Salmio | Aalto |
Heikki | Wilenius | HY |
Jaana | Nuuttila | HAMK |
Jaana | Brinck | Aalto |
Janne | Mikkola | UTU |
John | Sjöholm | ÅBO |
Jukka | Juhala | SAMK |
Kirsi | Jaakkola | HAMK |
Leena | Koskimäki | HAMK |
Lena | S. | HY |
Luis | Costa | Aalto |
Mari | Varonen | JAMK |
Matti | Mäkelä | SeAMK |
Mikko | Lammi | TUNI |
Pasi | Häkkinen | TUNI |
Riikka | Muurimäki | SeAMK |
Sami | Simpanen | LUT |
Sanna | Paananen | JAMK |
Simo | Niiranen | UEF |
Sisko | Minkkinen | JAMK |
Suvi | Junes | TUNI |
Tarja | Moilanen | JAMK |
Tiia | Tenhunen | JAMK |
Tiina | Lehtonen | Aalto |
Toni | Lamminaho | JAMK |
Vesajoona | Salonen | Haaga-Helia |