Biztonsági mentés beállítások

Innen: MoodleDocs
A lap korábbi változatát látod, amilyen Bertalan Fodor (vitalap | hozzáadások) 2007. december 21., 17:51-kor történt szerkesztése után volt.
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat megtekintése (eltér) | Újabb ellenőrzött változat → (eltér)

Elérés: Adminisztráció > Kurzusok > Biztonsági mentések


A biztonsági mentés beállítások oldal lehetővé teszi az adminisztrátorok számára, hogy konfigurálják az automatikus kurzusmentéseket és felállítsanak egy ütemezési rendet. Az automatikus kurzus biztonsági mentések ugyanúgy működnek mint az egyedi kurzusmentések. Tanácsos a biztonsági mentést olyankorra időzíteni, amikor a szerver általában nincs leterhelve. Biztonsági mentést készíteni az összes kurzusról igencsak processzorigényes lehet, így nem érdemes akkor futtatni, amikor sok tanuló próbálja meg elérni a szervert.

Ütemezési rend felállítása

Az ütemezési rend felállításához tegye a következőket:

  1. Jelölje be az Aktív jelölőnégyzetet, ezzel bekapcsolásra kerül az automatikusbiztonságimentés-készítő rendszer.
  2. Kattintson a hét napjaira, amikor futtatni szeretné a mentéskészítést.
  3. Adja meg a mentésfolyamat végrehajtási idejét. A legtöbb szervernél egy kora reggeli időpontot célszerű megadni.
  4. Adja meg a „Mentés helyét”. Ha lehetséges, olyan elérési utat adjon meg, mely egy másik gépre mutat, vagy egy másik meghajtón van mint a Moodle (nem lenne jó a biztonsági mentéseket is elveszíteni, ha a Moodle meghajtójával történik valami). Ha a mezőt üresen hagyja, a mentés zip fájlok az egyes kurzusok backup könyvtárába kerülnek elmentésre.
  5. Kattintson a „Módosítások mentése” gombra.

Amint megadta az ütemezést, a Moodle automatikusan létre fog hozni biztonsági mentéseket a szerveren lévő kurzusokról a megadott időpontban. Miután a mentés elkészült, a Moodle küldeni fog Önnek egy e-mailt a mentés státuszáról.

Moodle1.6

Megjegyzés: 1.6-tól a kurzus mentések automatikusan átugorják a kurzusokat, melyek nem érhetők el tanulók számára ÉS nem kerültek megváltoztatásra az elmúlt hónapban.

Kurzus- kontra portálmentések

  • A kurzusmentések erőforrásigényesebbek (CPU-használat és idő tekintetében). A portál visszaállításához szükséges idő is nagyobb.
  • A kurzusmentések nagyszerűen használhatók egy új példány létrehozásához a kurzusból, melyet később újra lehet használni vagy meg lehet osztani másokkal, azonban semmiképp se használandók elsődleges bizonsági mentésként (hacsak a tárhelyszolgáltatója nem engedélyezi az előnyben részesített teljes oldalmentéseket).
  • Ütemezett biztonsági mentések készítéséhez, be kell állítani a CRON-t, hogy lefusson bizonyos időközönként. Részletekért nézze meg a Cron beállítása szócikket.
  • Amint az a frissítés Moodle 1.7-rében le van írva, teljes oldalmentéseket tanácsolt készíteni, hogy minden adat elmentésre kerüljön és esetlegesen minél hamarabb vissza lehessen állítani az oldalt.