RSS: Porovnání verzí

Z MoodleDocs
Přejít na:navigace, hledání
(Přenesení stránky na nové místo, drobné doplnění (more to come...))
 
mBez shrnutí editace
 
(Není zobrazena jedna mezilehlá verze od stejného uživatele.)
Řádek 1: Řádek 1:
{{Šablona:Editorovi}}
{{Stránka správy|Server ► RSS}}
{{Stránka správy|Server ► RSS}}


[http://cs.wikipedia.org/wiki/RSS RSS] je metoda, díky níž může uživatel automaticky sledovat změny různých informačních zdrojů, aniž by je musel manuálně kontrolovat – a to buď přímo ve webovém prohlížeči nebo ve specializovaném programu.
[http://cs.wikipedia.org/wiki/RSS RSS] je technologie, díky níž může uživatel sledovat změny různých informačních zdrojů, aniž by je musel manuálně kontrolovat. Čtení RSS zdrojů/kanálů probíhá buď přímo ve webovém prohlížeči nebo ve specializovaném programu.
 
Moodle je na několika místech schopen vytvářet RSS kanály, takže uživatelé potom mohou dění v Moodlu sledovat na dálku, bez přihlašování do systému (typicky příspěvky v diskusních fórech, položky ve slovníku či databázi).


==Povolení RSS==
==Povolení RSS==
Kromě povolení RSS na výše uvedeném místě, musíte také povolit jeho používání v jednotlivých modulech. Pak může účastník kurzu přidat např. fórum do své RSS čtečky a nemusí chodit na Moodle kontrolovat, zda se neobjevil nový příspěvek. Toto nastavení nemá vliv na blok '''Vzdálený RSS zdroj'''.
Mají-li mít učitelé možnost využít možnosti vytváření RSS kanálů v Moodlu, je nutné tuto vlastnost nejdříve povolit na výše uvedeném místě. Dále je nutné povolit používání RSS v jednotlivých modulech, např.: <tt>Správa ► Moduly ► Činnosti ► Databáze ► Nastavení ► data_enablerssfeeds=Ano</tt>.  
 
Učitelé pak budou moci u činností [[Modul Fórum|Fórum]], [[Modul Slovník|Slovník]] a [[Modul Databáze|Databáze]] zapnout generování RSS zdrojů. Učitelé a studenti si potom mohou přidat např. RSS kanál diskusního fóra do své RSS čtečky a nemusí chodit do Moodlu zjišťovat, zda se objevil nový příspěvek.
 
Toto nastavení nemá vliv na blok ''Vzdálené RSS zdroje''.
 
==Přihlášení k odběru RSS zdroje==
Chcete-li se přihlásit k odběru RSS zdroje z Moodlu, klikněte na ikonu [[Image:rss.gif]] buď levým tlačítkem myši – a nechte na prohlížeči, jak bude schopen zdroj přečíst, nebo klikněte na ikonu pravým tlačítkem myši, zkopírujte si adresu zdroje do schránky a vložte ji do svého programu pro čtení RSS zdrojů.
 
==Viz také==
*[[RSS ve fórech]]
*[[RSS ve slovnících]]
*[[RSS v databázích]]
*[[Blok Vzdálené RSS zdroje]]


[[en:RSS]]
[[en:RSS]]

Aktuální verze z 17. 7. 2009, 20:23

Umístění: Správa ► Server ► RSS


RSS je technologie, díky níž může uživatel sledovat změny různých informačních zdrojů, aniž by je musel manuálně kontrolovat. Čtení RSS zdrojů/kanálů probíhá buď přímo ve webovém prohlížeči nebo ve specializovaném programu.

Moodle je na několika místech schopen vytvářet RSS kanály, takže uživatelé potom mohou dění v Moodlu sledovat na dálku, bez přihlašování do systému (typicky příspěvky v diskusních fórech, položky ve slovníku či databázi).

Povolení RSS

Mají-li mít učitelé možnost využít možnosti vytváření RSS kanálů v Moodlu, je nutné tuto vlastnost nejdříve povolit na výše uvedeném místě. Dále je nutné povolit používání RSS v jednotlivých modulech, např.: Správa ► Moduly ► Činnosti ► Databáze ► Nastavení ► data_enablerssfeeds=Ano.

Učitelé pak budou moci u činností Fórum, Slovník a Databáze zapnout generování RSS zdrojů. Učitelé a studenti si potom mohou přidat např. RSS kanál diskusního fóra do své RSS čtečky a nemusí chodit do Moodlu zjišťovat, zda se objevil nový příspěvek.

Toto nastavení nemá vliv na blok Vzdálené RSS zdroje.

Přihlášení k odběru RSS zdroje

Chcete-li se přihlásit k odběru RSS zdroje z Moodlu, klikněte na ikonu

Chyba při vytváření náhledu: Náhled nelze uložit na dané místo.

buď levým tlačítkem myši – a nechte na prohlížeči, jak bude schopen zdroj přečíst, nebo klikněte na ikonu pravým tlačítkem myši, zkopírujte si adresu zdroje do schránky a vložte ji do svého programu pro čtení RSS zdrojů.

Viz také